Membrany dachowe PVC

PROTAN to firma pochodząca z Skandynawii, będąca producentem nowoczesnych membran dachowych PVC zarówno w zakresie dachów eksponowanych jak i dachów balastowanych lub odwróconych.

Membrana dachowa Protan SE

Zastosowanie i cechy membrany PVC

  • Membranę dachową SE produkowaną przez Protan można zamontować niezależnie od zakrzywienia powierzchni. Zmiękczona membrana PVC przystosowuje się z łatwością do klimatu.
  • Protan SE jest to pokrycie dachowe PVC zbrojone dzianiną poliestrową, stosowane do dachów eksponowanych. System ten może być montowany metodą mechaniczną lub przy użyciu systemu Vacuum.
  • Pokrycie dachowe może zostać położone na wszystkich typach podłoży, zarówno na dachach izolowanych termicznie jak i dachach "zimnych", wentylowanych.
  • Membrana Protan SE jest to produkt zalecany do dachów eksponowanych w systemach mocowania Vacuum lub mechanicznym. Membrany te nadają się do dachów płaskich, do budynków nowych i przy projektach renowacyjnych.
  • Membrany Protan SE zawierają stabilizatory, które czynią je wytrzymałymi na wysokie i niskie temperatury, odpornymi na promieniowanie UV, oraz o zmniejszonej palności.
  • Produkt ten cechuje się również dużą odpornością na rozdarcie, co jest szczególnie ważne przy mocowaniu mechanicznym na dachach wystawionych na działanie wiatru.
  • Membrana Protan SE ma dobrą elastyczność w niskich temperaturach i jest produktem bardzo łatwym w instalacji przy bardzo niskich temperaturach.
  • Membrany dachowe Protan posiadają unikalną powierzchnię antypoślizgową w standardzie i estetyczną teksturę powierzchniową. W porównaniu z materiałami bez tekstury, stanowi to istotny czynnik bezpieczeństwa przy poruszaniu się po powierzchni membrany, zwłaszcza gdy jest ona mokra, zarówno w trakcie montażu jak i podczas regularnej konserwacji.
  • Tekstura daje również ładny i estetyczny wygląd dachu.
  • Membrana łączona jest przy pomocy zgrzewarki

Specyfikacja techniczna

Grubość membrany PVC:
· 1,2 mm
· 1,5 mm - dostępne na naszym magazynie
· 1,6 mm
· 1,8 mm
· 2,0 mm

Standardowa szerokość rolki:
· 1,0 m
· 1,1 m - dostępne na naszym magazynie
· 2,0 m
· 2,2 m - dostępne na naszym magazynie

Standardowa długość rolki:
· 20 m przy grubości 1,2 mm, 1,5 mm i 1,6 mm
· 15 m przy grubości 1,8 mm i 2,0 mm

Standardowe kolory*:
· jasnoszary F91 (zbliżony do RAL 7040) - dostępne na naszym magazynie
· ciemnoszary F94 (~ RAL 7012) - dostępne na naszym magazynie
· biały F01 (~ RAL 9003)
· czerwony F12 (~ RAL 3013)
· miedzianozielony F41 (~ RAL 6021)
· czerwony F12 (~ RAL 3013)
· czarny FX9 (~ RAL 3013)

*Ceny będą się różnić w zależności od wybranego koloru.


 

Zapytaj o ofertę